4v1 RiaSENka

13.11.2020

Riasenka, očná linka, dymový očný tieň ale aj obočenka

A áno verím, že rok 2021 prinesie aj nové odtiene :)

Univerzálnosť produktov podľa mňa nieje nič výnimočné, myslím si, že skoro každý kozmetický produkt je určitým spôsobom univerzálny, len sa to nepíše na obale. Pri riasenke som si najprv myslela, že je to len riasenka, neskôr som zistila, že sa s ňou dá nakresliť pekná očná linka...neskôr, neskôr som prišla na to že celkom účinne farbí obočie a neskôr, neskôr, neskôr som prišla na to že je to taký pekný dymový očný tieň. Štyri verzie aplikácie, ktoré sa odlišujú podľa toho či pri nanášaní použijete vodu alebo olej.

Poďme sa pozrieť na samotnú aplikáciu.

Keby ste chceli vidieť videá na túto tému, nájdete ich na instagrame v IGTv v seriáli RiaSENka.

Prvé cca tri použitia môžu byť komplikované. Dajte si výzvu! Ide nielen o to, že prechádzate z komfortu konvenčnej maskary na prírodnú less waste riasenku, ide aj o vrchnú zaschnutú vrstvu riasenky. Hlavnou zložkou je aktívne uhlie, ktoré akonáhle zatuhne vytvorí tvrdú vrstvu cez ktorú sa musíte najprv dostať aby sa Vám riasenka jednoduchšie nanášala. Preto sa vám nazačiatku drolí. Potom to už ide ľahko.

Aplikácia pomocou vody:

Je moja najobľúbenejšia. V prvom rade je potrebné aby ste používali štetinkovú kefku, pokiaľ máte silikónovú kefku tak sa vám toto nanášanie nepodarí. Silikónová kefka riasenku naruší a bude sa vám hrudkovať.

Namočte kefku do vody a "obaľte" ju riasenkou. Jednoducho kefku pošúchajte krúživými pohybmi v riasenke. Stačí jemne, zbytočne netlačte, ona sa postupne každým ďaľším použitím poddá. Keby ste zbytočne tlačili mohlo by sa stať to, že ju zase narušíte a začne sa hrudkovať.

Ako ju vtedy napraviť? Kvapnite kvapku olivového oleja do riasenky a lyžičkou uhlaďte povrch

Ak máte kefku pripravenú počkajte aspoň pol minúty a môžete nanášať prvú vrstvu. Pri nanášaní druhej vrstvy už nemusíte kefku namáčať do vody, stačí keď ju zase pošúchate v riasenke. Druhá vrstva vám riasy ešte viac zvýrazní. Myslite na to, že toto nieje konvenčná maskara a že vám nemusí obaliť riasy až po končeky. Odlišuje sa to hlavne podľa typu rias, pretože riasy sú ako vlasy, typ od typu iné.

Aplikácia pomocou oleja:

Túto formu nanášania mám menej rada, pretože si pri nej nemôžem byť istá, že sa po čase nerozmaže. Každopádne poznám ženy, ktoré preferujú práve túto formu aplikácie. Postup je nasledovný. Najlepšie je ak máte starý obal od maskary, najprv ho vyumývajte ho a vydenzifikujte. Potom do neho nadrolte trocha (⅙) riasenky a kvapnite jednu kvapku olivového, ricínového alebo argánového oleja. Poriadne to kefkou prepojte, je potrebné aby sa to nechalo pár hodín poriadne prepojiť. Ak máte pocit že 1kv. bola málo dajte 2kv. oleja. Takto rozrobenú riasenku môžete používať dva až tri týždne. Potom treba postup zopakovať.

Pýtate sa na hygienu? V riasenke sa nenachádza žiadna vodná zložka a ak si starú maskaru vydenzifikujete, nemáte sa čoho báť. Čo sa týka hygieny pri aplikácii s vodou, ešte sa mi nestalo, že by sa tam objavila pleseň. Zakaždým nechám riasenku otvorenú nech preschne. Určite ju nezatváram, keď je ešte "mokrá". Pri tejto aplikácii kefku umyjem pod vodou a nechám preschnúť.

Myslite na to, že Riasenka SEN nieje konvenčná maskara, nespraví Vám ani také riasy ako tá z obchodu. Je to jemné, no zároveň pekne viditeľné zvýraznenie vaších krásnych očí.Fotogaléria