Ružová farba, farba lásky a pokoja

21.07.2020

Ahojte,

často sa ma pýtate, prečo som si vybrala práve ružovú farbu, však veď teraz sa nosia farby zemité a slnečné. Áno, niekedy sa aj ja sama nad tým pozastavím :), prečo som išla práve do týchto odtieňov?

A potom si spomeniem, vyjaví sa mi ten pocit pokoja pri miešaní ružových odtieňov. Pretože sú to odtiene vďačnosti a priateľstva. Zároveň, keď sa ne pozerám, tak cítim vnútornú pohodu a šťastie a keď vidím ženy, ako s nimi žiaria, tak mám chuť sa usmievať.

Teraz Vám predstavím odtiene RoSENka, ktoré sú balené v takýchto jemných recyklovaných krabičkách.

foto Adriana Pristasch
foto Adriana Pristasch

Očný tieň Magnólia Ľaliokvetá z palety RoSENka

Je najmatnejší s jemnunkým odleskom, bledý s jemným ružovým podtónom. Čo sa týka lesku, dá sa povedať, že magnólia je viac matnejšia ako lesklá. Keďže má v sebe aj ružový íl a malinový prášok, tón sa vďaka nim zmatňuje, no stále obsahuje v sebe aj mici, ktoré mu dodávajú ružový lesk. Tento odtieň ich má v sebe naozaj malinké množstvo, čo znamená, že je nielen najmatnejší, ale aj najsvetlejší

Očný tieň Pivoňka Bielokvetá z palety RoSENka

Je veľmi jemný až ružovo púdrový. Má jemnunký svetlý ružový tón, taký nenásilný. Čo sa týka lesku, dá sa povedať, že je skôr matný ako lesklý. Keďže má v sebe aj ružový íl, biely íl a malinový prášok, tón sa vďaka nim zmatňuje. V pivoňke sa nachádza malé množstvo Mic, čo znamená prírodných sľúd (horninotvorných materiálov), ktoré majú rôzne bridlicové odlesky. Ružové odtiene som tak chcela doplniť práve malinovým práškom a ružovým ílom. Keďže malinový prášok obsahuje glukózu, je aj viac nestabilný, to je dôvod prečo som ho tam nemohla dať väčšie množstvo. Tiene by tak veľmi rýchlo stvrdli a boli by nepoužiteľné. Viem, že na týchto fotografiách nie je vidieť úplne rozdiel medzi magnóliou a pivoňkou. Líšia sa sýtosťou ružovej, magnólia je viac do biela a pivoňka je viac do ružova.

Očný tieň Sakura Cherry z palety RoSENka

Sakura je môj obľúbenec :) Je matnejší s jemným odleskom, zemito ružový. Čo sa týka lesku, dá sa povedať, že Sakura je viac matnejšia ako lesklá. Keďže má v sebe aj ružový íl a malinový prášok, tón sa vďaka nim zmatňuje, no stále obsahuje v sebe aj mici, ktoré mu dodávajú jemný ružový lesk. Odtieň Sakura je hrejivý a najzemitejší z odtieňov. Mám ju veľmi rada, pretože mi príde taká najkaždodennejšia.

Očný tieň Ruža Damašská z palety RoSENka

Ruža je už viac sýta, ružovo púdrová. Čo sa týka lesku, dá sa povedať že Ruža je už viac lesklejšia ako matná. Keďže má v sebe aj ružový íl a malinový prášok, tón sa vďaka nim zmatňuje, no stále obsahuje v sebe aj mici, ktoré mu dodávajú krásny ružový lesk. Odtieň Ruža je naozaj sýty, plný farby. Práve preto sa dá využiť aj ako lícenka a s krémovým podkladom z nej viete vyčariť naozaj sviežu, krásnu farbu.

Očný tieň Echinacea Purpurová z palety RoSENka

Ako poslednú tu máme Echinaceu, ktorá je najvýraznejšia. Čo sa týka lesku, dá sa povedať, že Echinacea je najviac lesklá. Keďže má taktiež v sebe aj ružový íl a malinový prášok, tón sa vďaka nim stále zmatňuje, no obsahuje v sebe aj mici, ktoré mu dodávajú veselý ružový lesk. Ak si pod tento odtieň dáte podklad, jeho farebnosť sa premení a zosilnie do sýto ružova. Taktiež ju viete použiť ako púdrovú lícenku, ale aj ako krémovú lícenku. Stačí ju zmiešať s vašim obľubeným krémom. Echinacea je zatiaľ Váš najobľúbenejší odtieň, z čoho sa veľmi teším.

Pridanou hodnotou tieňov je práškový kofein, ktorý jednoducho milujem. Je totižto povzbudivý, dodáva viečku jas a energiu.

Ďalšou láskou je argánový olej, pretože je veľmi jemný k očnému okoliu. K tomu všetkému pomáha vypínať aj vrásky a starecké škvrny. Preto ho odporúčam používať aj samotne vo vašej dennej rutine.

Ďakujem Vám za vašu podporu a dôveru

Vaša Janka z Híling