Kvetinový akvarel

15.03.2023

Tento typ workshopu je zameraný hlavne na priame získavanie farieb z prírodnín vo forme vodových a akvarelových farieb. Získané farby použijete na lazúrové maľovanie obrazov. Je to veľmi ľahká technika získavania farieb, ktorú zvládnu aj tí najmenší, zároveň je pretkaná vôňou a zážitkom z výroby a zo zberu kvetov. Na mieste si sami vytvoríte škálu farieb z kvetov a iných prírodnín pomocou mažiara a vody. Budete mať možnosť preniknúť do sveta organickej a anorganickej prírody a jej magických odtieňov. Workshop milujú ľudia každého veku. Tvorba týchto farieb je veselou terapiou, pri ktorej vznikajú nielen farby ale krásna vôňa.


Všimla som si, že deti často samé od seba tvoria farby. Zoberú si kameň, trávu a trocha vody a už sú vo farbiarskom procese. Zelená farba je potom snáď všade a je nevyprateľná. Pre ne je to však zážitok, na ktorý nezabudnú a často sa odzrkadlí aj v ich zamestnaní. A tak je tomu aj u mňa. Bola som jednou z takýchto "zelených" detí.


Prírodné maľovanie je moja vášeň už veľa rokov. Začalo to strednou školou, kde som pracovala z prírodnými pigmentami pri maľbe ikony, nástenných malieb ale aj iných skíc. Najviac ma fascinuje tá rôznorodosť povrchov, farieb a vôní, ktoré sa dajú pri tejto práci vykúzliť. Je to také magické tvorenie s chémiou prírody. Stále sa v tom zdokonaľujem a vzdelávam na rôznych kurzoch a online seminároch, neustále je čo objavovať a nového vytvárať. Je pre mňa radosťou toto všetko s vami zdielať.


Fotogaléria