Si môj polodrahokam

26.01.2021

Si krásna, záleží mi na tebe

Valentín máme za rohom, oslavujete ho? Ja osobne som toho názoru, že si treba lásku prejavovať každý deň. Ale prečo nemať jeden deň o niečo viac špeci? 

Pre takúto príležitosť som si pre Vás pripravila krabičky Si krásna* Ruženín a Si krásna* Kryštáľ

https://www.hilingzdravakrasa.sk/p/si-krasna-ruzenin/

https://www.hilingzdravakrasa.sk/p/si-krasna-kristal/

Prečo práve polodrahokami? 

Sprevádzajú ma celým životom. Najprv ma k nim priviedla moja mamka, kde som ich počas neskorej puberty len okrajovo vnímala. Neskôr som sa ocitla v meste, ktoré je nimi pretkané. V meste, v ktorom nieje problém o nejaký ten kryštáľ kremeňa či olivínu alebo jaspisu zakopnúť. Polodrahokami sú našou súčasťou, robia nás láskavejšími, jemnejšími ale aj silnými, dodávajú nám sebavedomie. Každú jednu ženu poteší pohľad na krásny ruženín alebo na geódu kryštálu, o to viac keď ich môže mať doma. 

Kryštáľ

Kryštál sa v mysli každého človeka spája s čistotou. Ľudia v minulosti verili, že je formou ľadu. Z tejto domnienky pochádza aj názov kryštál, keďže crystallos znamená ľad. Kryštál je najuniverzálnejším kameňom aký existuje a preto, ak by mal človek vlastniť iba jeden liečivý kameň, určite by si mal zvoliť tento minerál.

Kameň kryštál hrá dôležitú úlohu aj pri harmonizácii človeka ako celku. Prináša pokoj na úrovni emocionálnej, spirituálnej aj fyzickej. Verí sa, že dokáže priniesť harmóniu aj do romantického vzťahu. Čistí dušu, pričom spája telo s mysľou. (Viac nájdete na stránke https://www.feng-suej.sk/obchod/krystal-tromlovany)

  • jeho čistá a jasná energia odstraňuje blokády, narušenie aury a nesúlad duše
  • nabíja nás neustále novou energiou
  • prehlbuje intuíciu a meditáciu. Všade na svete je cenený ako meditačný kameň
  • vyjasňuje atmosféru, vyžaruje čistotu a vnáša súlad do priestoru, v ktorom sa nachádza
  • je silný ochranný kameň 

Viac nájdete na stránke https://mesacnykamen.sk/kristal/

Ruženín

Grécka legenda hovorí, že ruženín bol stvorený keď Afrodita utekala na pomoc Adonisovi, ktorý bol napadnutý počas vojny Áresom. Vtedy sa Afrodita poranila na ostnatom kre a jej krv zafarbila biely kryštál.
V starovekom Egypte robili z ruženínu napríklad masky na tvár. Egypťanky a tiež Rimanky verili, že takáto maska vyčistí a posilní ich pleť a pomôže predísť tvorbe vrások. 

Ruženín v nás svojimi jemnými ružovými tónmi prebúdza cit nežnosti, miernosti, priateľstva a lásky. Pomáha nesmelým milencom prejaviť svoje pocity a otvára zmyslom všetko krásne, čo ich obklopuje.
Prehlbuje vnímavosť našich zmyslov, kreativitu a hudobné cítenie. Hudba dokáže v tele rozkmitať veľmi pozitívne a uzdravujúce vibrácie. Oživuje v nás fantáziu, vyvoláva inšpiráciu a zlepšuje vizualizáciu.

Najväčší vplyv má na centrum srdca. Čistí, ukľudňuje a posiluje všetko, čo súvisí s jeho činnosťou. Tiež priaznivo pôsobí proti psychosomatickým poruchám zapríčineným potlačenými emóciami.
Ruženín pomáha na nespavosť, najmä keď je jej dôvodom citové rozpoloženie. 

Veľmi pekne spracovaný článok o ruženine nájdete na tejto stránke https://mesacnykamen.sk/ruzenin/