Deodorant citronik v tube 20ml

  • Kokosový olej zanecháva pokožku jemnú a vyživenú. Je to zázračný olej, ktorý má v živote človeka veľa rozmerov na používanie. Cez kokosový olej ako zubná pasta, kúra na vlasy až po Raw koláče. Netreba sa ho báť no ani to sním moc preháňať :). Pravidelné nanášanie tohto oleja zabraňuje vzniku strií pri tehotenstve. Kokosový olej je zložený z týchto mastných kyselín:

- Kyselina laurová

- Kyselina kaprinová

- Kyselina kaprylová

- Kyselina myristová

Všetky tieto kyseliny pôsobia proti vírusom, mikróbom, hubám a kvasinkám. Kokosový olej prispieva nielen k zjemňujúcemu účinku ale aj k antibakteriálnemu účinku deodorantu.

  • Oxid zinočnatý je biely prášok, minerál bežne používaný ako prírodnýopaľovacíkrém v kozmetike. Funguje tak, že odráža UVA a UVB žiarenie. Je nerozpustný vo vode, používaný ako prísada do mnohých materiálov - plastov, keramiky, skla, cementu, farby, potravín. V prírode sa vyskytuje ako nerast zinkit, V medicíne sa používa pre svoje deodorizujúce a antibakteriálne vlastnosti, pre túto vlastnosť sa pridáva do potravinárskych obalov, gumy, bavlneného textilu. Je to prírodný deodorant, aktívna zložka prírodných opaľovacích krémov, biely pigment používaný v prírodnom mejkape a v mydle. Oxid zinočnatý bol jedným z prvých prostriedkov používaných v deodorantoch. Nezabráni však poteniu, ale pomôže so zápachom. V dezodorantoch má oxid zinočnatý antibakteriálny účinok, zabraňuje baktériám v množení a rozkladaní potu, čo je hlavná príčina nepríjemného zápachu. Nepreniká do pokožky, ale ostáva na povrchu a vytvára tak akúsi bariéru pred vonkajšími vplyvmi. Oxid zinočnatý je škodlivý len ak sa vyskytuje v nanočasticiach. Takáto forma oxidu je však zakázaná v celej Európskej Únii. Preto sa nemusíte ničoho obávať :).
  • Bergamot spolu s citrónom udržuje rovnováhu v tele aj v duši a pomáha utíšiť depresie. Citrón je antiseptický a prospešný v boji proti baktériám. V aromaterapii sa používa už od stredoveku na očisťovanie priestoru a pri žalúdočných problémoch. Vôňa citrónu je svieža a jasná ako slnko, práve preto si ho hneď každý zapamätá ako dotyk ducha a tela. Citrón je baktériostatický a omladzujúci, taktiež pomáha pri depresiách a úzkostiach.
  • Šalvia lúčna, ktorá sa taktiež nachádza v tomto deodorante je považovaná za antidepresivum ako prostriedok proti úzkosti. Taktiež má afrodiziakálne a antibakteriálne účinky. Tieto kvalitné éterické leje tvoria dokopy sviežu slnečnú vôňu.
  • Kvetová voda z mäty priepornej je 100% čistá a bez konzervačných látok. Táto kvetová voda je:

- Antibakteriálna, čistí kožné problémy

- Osviežujúca a upokojujúca

- Znižuje rozširovanie ciev

- Na 1liter kvetovej vody je použitý 1kg rastlinky

  • Ako použiť dezodorant?:

Stačí naniesť malé množstvo krému na prst a rozotrieť v podpazuší. Nebojte sa deodorant nezanecháva biele škvrny na oblečení, jedine vtedy keby ste si ho natreli priamo na tričko J. V teplých letných dňoch sa môže stať, že bude krém tekutejší ako zvyčajne. To však nie je pokazenie, ale je to tým že sa kokosoví olej roztopil. Vtedy ho stačí vložiť do chladničky a on zase stuhne.

Zloženie - INCI: Aqua, cocos nucifera oil (kokosový olej) , Mentha Piperita aqua (kvetová voda z mäty piepornej), Aloe Barbadensis leaf juice (Aloe vera gél), Zinc oxide, Cetearyl olivate / sorbitan olivate (emulgátor Olivem 1000), Glycerin/ citrus Grandis seed extract (antioxidant extrakt z grepfruitových jadierok), Tocopherol (Vitamín E), Aroma Citrus Bergamia Peel Oil Expressed, Citrus Limon Peel Oil, Salvia Officinalis Oil ( bergamotový, citrónový a šalviový éterický olej), Limonen*, Linalool*, Citral*, * alergény nachádzajúce sa v prírodných éterických olejoch

4,50 €