Odličovacie tampóny *DominikaLehocká n°1

5kusov originálnych a jemných odličovacích tampónov

Ahojte v spolupráci s talentovanou návrhárkou a dizajnérkou Dominikou Lehockou sme pre Vás pripravili jemné upcyklované odličovacie tampóniky. Tampóny sú šité u nej v dielni zo zvyškov jej dizajnových látok.

Prečo som sa rozhodla osloviť práve Dominiku? Milujem jej akvarelovú tvorbu, ale šaty, korzety a kabáty ktoré vytvára. Je pre mňa stelesnením jemnej substancie ženy.

O jej látke:

Šaty/ tampóniky sú ušité z ľanu, ktorý bol mäkčený praním s kameňmi, vďaka čomu sú tým najmäkším a najjemnejším čo vaša pokožka kedy poznala. Táto prvotriedna látka strednej gramáže, pochádza z Litvy, ktorá je od nepamäti známa pestovaním ľanu i jeho následným spracovaním do najrôznejších typov látok. Ľan je ekologicky pestovanou rastlinou, do dnešných dní, navyše nádherne kvitnúcou. Spôsob pestovania ocení najmä vaša pokožka, nakoľko vlákna neobsahujú žiadne škodlivé, chemické zložky. Sú len čistým dotykom prírody.

Látka bola potlačená na Slovensku, netoxickými farbami na vodnej báze. Pri tomto type potlači nevzniká žiaden chemický odpad, ani sa neznečistuje voda.

5,00 €