Voniava Organická Kadidlová voda 50ml

Vypredané

Vedeli ste, že Veronika z Projekt Herbárium má aj značku Voniava https://voniava.sk/ ? Nájdete u nej bio étetické oleje ale aj olejové parfémy. 

Kadidlová voda je pre mňa zázrak, milujem ju

BIO hydrolát z kadidla je výborný hydratačný a upokojujúci prostriedok na kožu aj psychiku. Regeneruje, osviežuje a tonizuje unavenú pokožku, prináša uvoľnenie napätia a prehĺbuje dýchanie.
PRE VŠETKY TYPY PLETI

Ingredients (INCI):
Boswelia Sacra Flower Water

Skladovanie:
Skladujeme pri teplote do 18oC. Nevystavujeme priamemu slnečnému svetlu a chránime pred mrazom.

Dátum spotreby: 06/2021

BIO hydrolát z kadidla je vyrobený parnou destiláciou živice vzácneho stromu kadidlovníka (Boswelia sacra) priamo z púštneho Ománu. Obsahuje prchavé a vonné látky, ktoré sú rozpustné vo vode. Pre svoje výrazné antibakteriálne účinky sa nemusí stabilizovať žiadnymi konzervačnými látkami, napriek tomu, že je to čistý vodný roztok bez alkoholu.

Kadidlo sa používa už tisíce rokov a považuje sa za posvätné pre všetky kultúry, s ktorými sa stretlo. Bol nájdený v balzamoch krásy v hrobkách staroegyptských faraónov, je ešte stále spaľovaný ako kadidlo v nespočetných chrámoch, aby posvätil priestor a privolal Božiu prítomnosť. Používa sa ako nástroj pri meditačných, modlitebných a očistných rituáloch. V starovekom svete boli púšťou vedené obchodné cesty, ktoré zamieňali túto posvätnú rastlinu za korenie. V tom čase malo väčšiu hodnotu ako dnešné zlato.

Niektoré ďalšie vlastnosti a účinky:

 • antiseptické
 • protizápalové
 • zmierňujúce starnutie pleti
 • adstringentné
 • koagulant - zastavujúce krvácanie
 • podporujúce trávenie
 • prehlbujúce a rožširujúce dýchanie
 • mukolytické - podporuje vylučovanie hlienu z pľúc
 • protizápalové
 • na podporu zdravia ústnej dutiny a ďasien
 • zmierňuje napätie, prináša rovnováhu
 • zmierňuje svrbenie pokožky
 • po uštipnutí hmyzom
 • podporuje hojenie rán

Organoleptické vlastnosti

Vzhľad: tekutina, číra, kvapalina
Farba: priezračná
Vôňa: drevitá, živicová, zemitá s citrusovými tónmi
Destilované časti: živica
Krajina pôvodu: Omán
Obsah etyl-alkoholu: 0%
Obsah esenciálneho oleja: 0,078%
Hladina pH: 5,68

Energetická hodnota

Kadidlový hydrolát rozširuje siedmu čakru, ktorá spája duchovné a fyzické svety. Podporuje duchovné učenie a rozvíja schopnosť človeka zdieľať tieto učenia. Oddeľuje človeka od strachu a zmierňuje stres a napätie. Zároveň podporuje udržanie zámeru a pozornosti pre duchovné cesty.

Pomáha lepšie prijímať zásahy osudu, prekonávať utrpenie z nutnosti začať svoju cestu odznova. Pomáha naladiť sa na vyššie frekvencie, rozpúšťa odpor a stuhnutosť na mentálnej úrovni. Pomáha zvyšovať pružnosť, odolnosť a prijatie reality. Rozširuje vedomie a zvyšuje kvalitu prány. Rozpína priestor medzi srdcovou a korunnou čakrou. (Lydia Bosson: Hydrolaterapie, s.89)

Upozornenie:

Predtým, ako začnete používať akúkoľvek liečbu alebo terapiu, poraďte sa s vašim lekárom, alebo certifikovaným klinickým aromaterapeutom. Projekt Voniava má pozitívny postoj k alternatívnym a holistickým liečebným postupom ale netvrdí, že jeho produkty uzdravujú akékoľvek ochorenia.

Použitie

ČISTIACA PLEŤOVÁ VODA: rozprašovačom aplikujete priamo na pokožku tváre a tela na očistenie, osvieženie aj odlíčenie
PARFÉM: ako základ pre body mist s éterickými olejmi (1-2% koncentrácia) pre jemný prírodný parfémik, alebo čistý hydrolát na osvieženie v letných dňoch
WC OSVIEŽOVAČ: na čistenie vzduchu alebo prevoňanie toalety - pre zosilenie účinku môžeme pridať pár kvapiek esenciálnych olejov
NA DOBRÝ SPÁNOK: nastriekajte hydrolát na vankúš a prevoňajte tak Vaše sny:)
KÚPELE: Nalejte pár lyžíc do kúpeľa - výborná náhrada namiesto použitia EO pri pri deťoch a ľudoch s citlivou pokožkou alebo averziou voči EO
OBKLADY: hydroláty sa môžu použiť ako obklad na poškodenú pokožku, popáleniny, rany, zápaly, začervenanie...
KOZMETIKA: pridajte hydrolát namiesto pramenitej vody pri výrobe krémov a gélov, skvelý základ pre prírodné repelenty a vlasové spreje

Vyrobené z 100 % organických zložiek overených Ceres GmbH (USDA NOP)

Certifikáty a ocenenia:

 • UNaTrue Certified Organic
 • Vegan (Vegánske - čisto rastlinná strava bez živočíšnych produktov)
 • No Animal Testing (Bez testovania na zvieratách),
 • Non-GMO (Bez geneticky modifikovaných látok),
 • Gluten-free (neobsahujú lepok)

Dôležité upozornenie

Informácie o esenciálnych olejoch a hydrolátoch prostredníctvom tejto webovej stránky sú poskytované na informačné účely. V žiadnom prípade nemôžu nahradiť odporúčanie lekára. Ak potrebujete ďalšie informácie o esenciálnych olejoch, obráťte sa na certifikovaného aromaterapeuta s klinickou praxou. Zoznam odborníkov a inštitúcií aktualizujeme na tejto stránke: Zoznam certifikovaných aromaterapeutov.

4,80 €
Please select variants first