Čo pre mňa znamená dekoratívna kozmetika?

23.07.2020

Ro-SEN-ka, ach tento náš spoločný SEN, kde vlastne vznikol? Prečo práve ja som sa rozhodla tento sen uskutočniť? Moje sebavedomie totižto nesiaha moc vysoko, z určitého úspechu a zviditeľnenia mám obavy a triašku. Sem-tam si viem tak veľmi neveriť, asi ako nikto z môjho okolia. Bojím sa každej recenzie a ohlasu, každého príspevku. Takto nejako sa viem cítiť, aj keď na to nemám dôvod. Tak prečo práve JA, takáto ako píšem, som sa rozhodla o vytvorenie vlastnej dekoratívnej kozmetiky?

Dôvera

Ukázala som Vám seba ako neistú ženu a viete čo? Je to v poriadku. Je úplne v poriadku, že sa sem-tam cítim aj takto, nesebavedomo. Možno je týchto pocitov niekedy až moc, možno o tom málo hovorím a práve preto ich je tak veľa. Na druhej strane je tu láska k svojej tvorbe a k sebe samej. A pracovať potrebujem na oboch stranách. Milujem a verím v to, čo som pre nás vytvorila a teším sa na to, čo bude ďalej.

Som dušou umelec a farby pre mňa znamenajú všetko, zbožňujem ich. A tak, keď som začala tvoriť kozmetiku, skoro hneď som vedela, kam to bude smerovať. CHCEM tvoriť farby, veľa farieb, celú škálu krásnych prírodných farieb. Vždy som sa zaujímala o to, prečo sa ženy maľujú a prečo sa maľujú mladé dievky na základných školách. Doteraz si seba samú pamätám, ako stojím pred zrkadlom, na oči si cápem maskaru, rúž z avonu a pramene vlasov si farbím fialovým farbiacim šampónom. Na strednej škole to pokračovalo rôznymi linkami na oči a ďalšími farebnými kreáciami na hlave. 

Irónia života :)

No úprimne... očný tieň som si ešte v živote nekúpila (asi som si ho musela najprv vyrobiť). Hmmm je to taká irónia, ale nejak ma fascinovalo vidieť druhé ženy namaľované viac ako seba. Avšak, keď ma už niekto namaľoval, jemne a krásne, cítila som sa ako bohyňa. Moje sebavedomie sa v okamihu vyšplhalo do výšin a bolo to skvelééé. Zrazu som nebola len to zlaté žieňa, ale bola som ŽENA

si krásna

Jedno slovo, žena, to je to, čo z nás robí dekoratívna kozmetika. No nielen to. Tých slov je veľa: žena, sebavedomie, dôvera, nedôvera, láska, neláska, strach, odvaha... je ich mnoho, pretože aj nás je veľa, pocitov je veľa, pletí je veľa. A tak, keď sa teraz cítim čoilen troška smutná alebo málo pekná, dám si rúž alebo tieň a oči si namaľujem riasenkou

Ja viem, všetky ženy sme krásne aj bez toho, no toto malé vyniknutie nám pomáha viac žiariť. Osobne nie som zástancom silných a výrazných makeupov, často je to nepotrebné a možno to tú ženu práve viac potlačí do úzadia. Preto chcem priniesť niečo jemné a úprimné, dievčenské aj ženské.

Rosenka

Riasenka

Tak tu teda pred vami stojím a teším sa z toho, že sme spolu vytvorili paletu RoSENka, pretože áno, vy ste ju tvorili so mnou. A ja Vám budem navždy ďakovať. Každej jednej žene a každému mužovi. Je to úžasný pocit a aj keď som niekedy na dne a neverím si, vy mi ukazujete, že to má naozaj zmysel. Vtedy mi netreba nič viac ku šťastiu, skáčem a tancujem. Vďaka tomu idem ďalej, tvorím, tvorím, tvorím. 

A na záver malé cvičenie:

Sadnite si pred zrkadlo a pozrite sa na seba, pokúste sa precítiť svoju náladu, len tak sa do nej ponoriť. Postavte sa a pozrite sa na seba samú ako sedíte na tej stoličke a dívate sa do zrkadla. Ako sa v tom cítite, čo cítite k tej osobe ktorá tam sedí? Posuňte sa o krok vedľa a všímajte si to prepojenie medzi osobou, ktorá sedí a osobou, ktorá nad ňou stojí. Čo sa tam deje? Cíti ona súcit a či nenávisť? A čo teraz cítite vy ako osoba číslo 3., keď pozorujete ich prepojenie? Počas stresujúceho dňa nás často nenapadne pozrieť sa na seba takto z viacerých uhlov. Totižto ono je to bolestivé, ale tak veľmi nápomocné. Je to nájdenie riešenia, je to objatie, je to plač, je to smiech, no je to aj hnev a smútok. A toto všetko je v poriadku. Sme to my, som to ja a si to ty. Neviem prečo to píšem práve k téme dekoratívnej kozmetiky, ale tak nejak to cítim, že to spolu súvisí.

Vaša

Janka z Híling 

žena

Fotogaléria