Kvetová esencia krásy KVETANA

09.08.2023

Kto pozná magickú silu kvetinových vôd ten vie, že bylinné a kvetinové vody sú dôležitou súčasťou pleťovej a vlasovej rutiny. Práve vďaka nižšej koncentrácii prírodných látok, ktoré sa v nich nachádzajú, sú vhodné na priamu aplikáciu na pleť, ideálne na citlivú a suchú pokožku.

Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako taká kvetinová voda vzniká. Kvetinová voda, je 100% bio hydrolát, ktorý vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe éterického oleja parovodnou destiláciou. Voda má na rozdiel od oleja rozdielnu hustotu a tak po destilácii zostávajú tieto dva produkty od seba oddelené. 

,,Kvety sa vozia priamo z polí v 25 kg vreciach a putujú ihneď do obrovských destilačných nádob, kde sú zaliate vodou a prechádzajú prvou destiláciou. Pretože sa pri nej nedokáže dostatočne oddeliť ružový olej, putuje prvý destilát do ďalších nádob v ktorý je destilovaný po druhýkrát a zložitejšie. Do konca tohto pracovného dňa je hotovo. Druhý destilát unikátnej čistej ružovej vody zaplňuje nádoby a drahocenný ružový olej, je lahší ako voda sa zbiera na jej povrchu. Transformácia magického "tekutého zlata", ktorý sa pre svoju vysokú cenu ku koncovému zákazníkovi takmer nedostáva je dokončená. Všade panuje ruch, pracovníci privážajú a odvážajú vrecia s pokladmi a vy si pripadáte ako v ľudskom mravenisku. Skúsený technik prechádza medzi jednotlivými nádobami a starostlivo kontroluje celý proces. Kochám sa a vôbec sa mi nechce odísť. Chcem tu zostať čo najdlhšie. Len tak sedieť medzi tou opojnou jedinečnou krásou. " (Sozole rose)


Existuje nespočetné množstvo hydrolátov, ktoré sú bežne odporúčané pre naše zdravie a zlepšenie vzhľadu našej pokožky. Avšak my sme sa pre vás rozhodli namiešať tie najúčinejšie. Hydroláty z kvetov ruže damašskej a geránia, ktoré sú súčasťou našej kvetinovej esencie krásy Kvetana sa získavajú citlivou metódou z lupeňov kvetov a tak sa v nich uchováva to najlepšie zo samotnej kvetiny. Tieto hydroláty sme pre Vás vybrali vďaka ich liečivým účinkom. Poďme sa na ne spoločne pozrieť..

Ruža Damašská

Ruža bola vždy symbolom krásy, mladosti a zdravia. Táto vzácna kvetina, ktorá vďaka svojím liečivým účinkom dostala pomenovanie tekuté zlato obsahuje kombináciu vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré sú darom pre naše telo a pokožku. Je známe, že hydrolát z ruže damašskej upokojuje a hydratuje pokožku. Ruža sa podieľa sa na obnove buniek v tele a práve preto túto kvetinu odporúčame užívať pri starnutí pleti. Avšak nemusí ísť len o starnutie, či už pokožku potrebujete podporiť alebo regenerovať, ruža bude tým pravým pomocníkom pre vás. Táto vzácna kvetina má terapeutické a relaxačné účinky. Jej denná aplikácia znižuje hladinu stresového hormónu- kortizolu v tele a teda zlepšuje kvalitu vášho života aj spánku. Určite stojí zato ju mať poruke.

Geránium

Geránium je najlepším spoločníkom zdravej pleti. Má omladzujúce a regeneračné účinky a Vaša pleť si túto bylinku zamiluje, pretože ju bude chrániť pred zápalmi a mikróbami. Vôňa geránia je podobná ruži so vzdialeným nádychom citrusov. Je jemná, kvetinová a svieža. Tonizuje, ukľudňuje a sťahuje pleť a taktiež pomáha regulovať tvorbu kožného mazu. Je vhodná pre všetky typy pleti, vrátane mastnej a zmiešanej, ako aj pre tú najcitlivejšiu pleť. Geránium patrí do skupiny "ženských" esencií, táto bylina otvára cestu k prirodzenému prežívaniu ženstva, návrat do vlastnej sily, k sebe. Esencia geránia vás prepojí so svojím vnútrom, s jemnou a citlivou dušou ženy. Blahodárne pôsobí na srdcovú čakru a upokojuje prudké emócie.

Náš kvetinový elixír krásy je obohatený o ďalšie výživné esencie.. V spojení s kadidlom a silne liečivou slamienkou sa Kvetana stáva bohyňou ženskosti vo všetkých svojich archetypoch...

Ako sme už spomínali, existuje nespočetné množstvo hydrolátov, ktoré sú bežne odporúčané pre naše zdravie a zlepšenie vzhľadu našej pokožky. My sme sa pre vás rozhodli namiešať tie najúčinejšie. Ďalším z nich, je hydrolát získavaný zo zázračnej slamienky, zvanej aj ako HELICHRYSUM..

Slamienka

Slamienka rastie na územi Pyrenejského polostrova. Má krásne žlté kvety, ktoré dostali prívlastok večné, nakoľko si svoju krásnu žltú farbu uchovávajú aj po vysušení. Slamienka, teda Helichrysum, pochádza z latinského Helios – Slnko a Chrysos – zlato, čo rovnako poukazuje na jej krásnu žiarivú farbu. Slamienka dodáva bunkám našej pokožky vitamíny, ktoré pokožka potrebuje na svoju regeneráciu. Je skvelým pomocníkom pri starostlivosti o pleť. Napríklad taká micelárna voda so slamienkovým olejom, ktorá čistí tvár, sa dostane aj do tých najjemnejších rýh, pričom nenaruší jej prirodzenú rovnováhu. V bylinnej esencii Kvetana pôsobí ako silná antioxidačná látka, ktorá redukuje vrásky, tmavé škvrny, minimalizuje akné a zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky.

Kadidlo

Posledný z hydrolátov, ktorý v našej esencii Kvetana nájdete je hydrolát zo vzácneho kadidla. V staroveku bolo kadidlo, lat. olibanum, jednou z najdrahších surovín sveta. Jeho cena sa dokonca vyvažovala zlatom. Kadidlové háje boli prísne strážené a ich poloha tajná. Kadidlo miloval a používal napríklad egyptský Tutanchamón, rímsky cisár Nero i či kráľovná zo Sáby. Z kadidlovej živice je možné získať jedinečný olej a následne aj hydrolát. Tento hydrolát obsahuje až okolo 200 druhov účinných látok, ktoré majú nespočet blahodarných účinkov na ľudský organizmus. Hydrolát z kadidla je ďalším skvelím anti – aging hydrolátom. Skvele odstraňuje nečistoty pleti, krásne ju vyživuje a tonizuje. Sťahuje póry a reguluje kožný maz. Používa sa na ošetrenie a následné hojenie rán a jazvičiek na tvári.

Nechajte sa okúzliť jej čarom a jemne opojnou vôňou

Ďakujeme

Sofia a Janka z HílingZdroje

Kvetana